Activitati extracuriculare

Turism
Cultura

17.11.2013 Pe urmele lui Mihai Viteazul

Elevii clasei 104 şi dirigintele acestora, comisar şef Mihălţan Paraschiva, organizează o excursie pe traseul Turda-Rîmetea-Colţeşti. Scopul excursiei, dincolo de posibilitatea de socializare oferită participanţilor, a fost vizitarea Salinei Turda, a mormântului lui Mihai Viteazul de lângă Turda şi a Cetăţii medievale de la Rîmetea.

15.12.2010 - La Colibiţa

În intervalul 13-15 ianuarie, dirigintele clasei 204, doamna subcomisar Mihăşan Simona, a realizat cu elevii clasei sale o excursie la Colibiţa.

15.12.2010 - În prag de vacanţă

Prilej de rămas bun înainte de vacanţa de iarnă, elevii claselor 106 şi 107, însoţiţi de diriginţi, au realizat o excursie la Salina Turda.

25.09.2010 - Pentru un mediu mai curat

În cadrul campaniei naţionale de curăţenie “Let`s do it, Romania!” şi în „Săptămâna mobilităţii”, 38 de elevi au participat la acţiuni de ecologizare a mediului, la 80 de km de Cluj-Napoca, în zona Jichiş, de lângă Dej.

31.01.2010 - În miez de iarnă...

În perioada 30-31 ianuarie, elevii claselor 206 şi 204, însoţiţi de diriginţii inspector Bârluţiu Ovidiu şi inspector Demian Radu, realizează o excursie la Valea Ierii.

06-08.03.2009, 20-22.03.2009 - Din nou prin zăpadă

Elevii clasei 202 realizează o excursie la Arieşeni iar cei ai clasei 201, una la Borşa.

20-22.02.2009 - Întîlniri neaşteptate la munte

Elevii şcolii participă la Băişoara la „Serbările Zăpezii”, întâlnindu-se pe pârtie cu nimeni altul decât prim-ministrul României, domnul Emil Boc. În acelaşi weekend, alte clase realizează excursii în zona Maramureşului, vizitând Memorialul din Sighet şi Cimitirul Vesel din Săpânţa, precum şi pârtia de schi de la Borşa.

08-09.11.2008 - Excursie Scărişoara

Elevii de anul II care au participat în luna octombrie la concursurile de debate în limba engleză sunt recompensaţi cu o excursie la Roşia Montană şi Peştera Scărişoara.

19.10.2008 – Excursie la Castelul Bonţida

Inspector principal Dinu Vlad, însoţit de 31 de elevi din anul I şi II, au realizat o excursie de o zi în localitatea Bonţida, plilej cu care au vizitat Castelul Bonţida şi postul de poliţie din zonă. Elevii au încins şi un meci de fotbal, câştigat în prelungiri de juniori.

12.04.2008 – Un grup de elevi de la şcoala noastră în excursie în judeţul Cluj

Un grup de 32 de elevi, însoţiţi de inspector Popa Alice, inspector Chendran Laura, agent Goia Zoltan şi Dorel Ianoşi (conducător auto) realizează o excursie la Peştera Vadu Crişului, Muzeul Memorial „Octavian Goga” din Ciucea şi Cetatea Bologa.

17.03.2008 – Excursie la mănăstirile din Bucovina

Serviciul Tradiţii, Educaţie şi Sport, în baza protocolului încheiat cu IPA Regiunea 4 Cluj şi aprobării conducerii şcolii, a organizat în perioada 14-16.03.2008 o excursie la mănăstirile din Bucovina, la care participă cadre ale şcolii.